Dali sme to

Autor: Lucia Sámelová | 6.3.2016 o 21:46 | (upravené 6.3.2016 o 22:00) Karma článku: 4,61 | Prečítané:  583x

Začalo sa to pred niekoľkými mesiacmi. Postavme sa proti hazardu. Zastavme kšefty profitujúce zo závislosti iných. Pôjdeš do toho ako dobrovoľník?

Mňa sa dvakrát pýtať nemuseli a tak sa stalo, že som niekoľkokrát zbierala podpisy. Hľadali sa tiež ďalší dobrovoľníci – zberači podpisov, ktorí by vyzberali podpisy vo svojom okolí. Bola a som si istá, že je to správna vec. Mnoho rodín je postihnutých závislosťami na drogách (alkohole), cigaretách, na (vý)herných automatoch. Rodiny sa rozpadajú v dôsledku závislostí. A mňa to neuveriteľne nadchýňa pomáhať, budovať zdravú spoločnosť. Zdravú duševne, telesne i duchovne.

Keď mi pred niekoľkými týždňami zatelefonovali, či chcem byť jednou z koordinátorov dobrovoľníkov pre iniciatívu ZASTAVME HAZARD v deň volieb, radostne som súhlasila. Vzrušenie i rešpekt vo mne panoval najmä v posledné dni pred dňom D. Že ide o veľkú vec som si uvedomila najmä pri stretnutí s ostatnými koordinátormi, tiež keď som videla a zdieľala letáky, plagáty a pod.

Skvele to začalo v piatok – deň pred voľbami v Mlynskej doline. Koncert Simy Martausovej bol tak krásne komorný, že mi behal mráz po chrbte. Veľkú bázeň som cítila, keď dvaja ľudia vyliečení zo závislosti na hracích automatoch rozprávali svoje svedectvá. Jeden z nich spomenul, že bol závislý okrem automatov aj na drogách a skonštatoval, že závislosť na výherných automatoch bola horšia než závislosť na drogách.

Istý pán vraj včera dobrovoľníkom povedal, že to nie sú výherné ale herné automaty. Pekne to však vystihol v piatok večer Daniel Hevier, ktorý mal v Mlynskej doline tiež preslov a chvíľku poézie. Povedal, že sú to výherné automaty, ale výherné pre tú opačnú stranu. Teda pre tých, ktorí na tom zarábajú peniaze.

Pán Hevier ukončil svoj preslov slovami piesne (básne), ktorú kedysi napísal sám - ,,Kašli drahá na slzy, odvlečiem ťa do herne....´´

Stojí však za to, prečítať si text celý:

,, Zlodejov je také kvantum
že si kradnú navzájom.
Boh sa túla iba sám tu
a hľadá si podnájom.

V daždi šuštia vkladné knižky.
Na toto sa čakalo.
Dobrú noc nám dajú líšky,
dobrú noc nám šakalom.

®: Kašli drahá na slzy,
Odvlečiem ťa do herne.
Ľudia vôbec nie sú zlí,
len ľudstvo je príšerné.

Prváci si v kvetináčoch
nasadili marišku
Nik nečaká Niet už na čo
Koniec sveta nablízku.

Holohlaví pred kostolom
upálili anjela
Dobre že vraj už raz bolo
diabol vodku nalieva. 2 x ®:´´

*

Holubica priletela včera navečer pred volebnú budovu a zanôtila pieseň nádeje. Nádeje pre Slovensko v každom ohľade. A ja jej verím...

Pretože......................................petícia má dostatočné množstvo podpisov. Takže - sme to dali !!!

 

 

 

* (spieva a hrá kapela IMT Smile, názov - Ľudia nie sú zlí)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?