Moc a autorita

Autor: Lucia Sámelová | 22.11.2015 o 20:30 | Karma článku: 2,99 | Prečítané:  380x

Mnohí z nás, keď počujú slová moc a autorita si možno predstavia mocných tohto sveta. Lídrov. Ja by som v tomto článku rada poukázala na iný typ moci a autority v naších životoch. Na moc a autoritu v duchu.

Ak si nasledovník Ježiša Krista, tak máš moc a autoritu vo svojom živote. Napísané v Svätom Písme. ,,Hľa, dal som vám moc šliapať po hadoch a škorpiónoch i po všetkej sile nepriateľa a nič vám neuškodí.´´(Lukáš 10,19)

Celý život stojíme v boji. A tým nemám teraz na mysli fyzický boj, ale ten duchovný. Duchovný svet je reálnejší než si mnohokrát myslíme. Najväčšia výhra zlého je, ak ľudí presvedčí, že neexistuje. Taký ten milý rozprávkový čertík je v skutočnosti nepriateľ dobra, lásky a svetla. Čiže nepriateľ Boha. A aj človeka. Ak žijeme v milosti Božej a stránime sa zla v akejkoľvek podobe, tak zlý sa snaží nám život aspoň znepríjemniť. Strachom, hanbou, hnevom, závisťou, starosťami a podobne. A my musíme stáť pevne, aby sme jeho lži odhalili a neúprosne mu povedali nie. Je otcom lži a tak nás nemôže prekvapiť, že sa mu v klamaní ľudí darí.

V prvom rade musíme vedieť, kto sme. Aká je naša identita v Bohu. Lebo na tú útočí v prvom rade. Tým vlastne zlý aj ,,odštartoval svoju kariéru´´ v raji. Keď presviedčal prvých ľudí, že nie sú tým, čím si myslia že sú a že Boh nie je tým, kým si myslia, že je. ,,Boh vám zakázal jesť z tohto stromu? Ale to v skutočnosti len preto, lebo nechce, aby ste boli ako On.´´ Lenže oni boli ako On! Veď nás stvoril na svoj obraz.

Takže – kto teda sme? Milované Božie deti. Áno, presne tak. Veď on si nás ešte pred stvorením sveta vyvolil. ,, Hľa, do dlaní som si ťa vryl…´´ (Izaiáš 49,16). Ježiš prv ako začal kázať, hneď ako bol Jánom pokrstený v Jordáne, mal potvrdené z neba od svojho Otca kým je - ,,...Toto je môj milovaný Syn, v ktorom mám zaľúbenie.´´ (Matúš 3,17) To bolo vtedy, keď ešte nespravil nijaký zázrak. Vôbec sa nemusel snažiť. Presne to si musíme uvedomiť aj my – že STAČÍ, ŽE SME.´´ Naša hodnota sa neodvíja od toho, čo dokážeme a ako veľmi sa snažíme. Naša hodnota sa odvíja od toho, kto je On. A čo pre nás spravil. Že vyniesol svoj kríž na vrch, dal za nás život, zomrel a vstal z mŕtvych. To je tá radostná zvesť, ktorá už 2000 rokov dáva ľuďom nádej. To je to nezastaviteľné Svetlo, ktoré svieti vo tmách. ,, A svetlo vo tmách svieti, a tmy ho neprijali.´´ (Ján 1,5) ,, Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v Jeho meno,čo sa nenarodili ani z krvi ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha.´´ (Ján 1, 12-13).´´

Teda, ak už vieme, kto sme v Bohu, môžeme  stáť, pevní vo viere. Lebo viera uzdravuje. Ak povieme ,,Ježišu, buď Pánom môjho života´´, úplne sa mu odovzdáme a NAOZAJ mu dôverujeme vo všetkom, tak sa budú diať zázraky. Pretože Boh si veľmi cení vieru. Celý Starý Zákon je plný hrdinov, ktorý v neuveriteľne zložitých situáciách si zachovali vieru v Boha a pokoj a zvíťazili. Dávid proti Goliášovi, Mojžiš vedúc ľudí suchou nohou po dne Červeného mora, bojovníčka Judita, ktorá zachránila svoje mesto, neplodná Sára, ktorá vďaka viere počala vo vysokom veku. A čo tak Nový Zákon – Mária Magdaléna, hriešnica, ktorá prijala Ježišovu lásku a odpustenie, mýtnik Matúš, chromí, malomocní, slepí a hluchonemí, ba dokonca i mŕtvy Lazár, ktorého Ježiš oživil.

Náš Boh je dobrý Boh. On nám chce dávať dobré veci. A keď mu prenecháme prvé miesta vo svojích životoch, môžeme stáť v moci a autorite, pretože ten, ktorý je v nás je mocnejší ako všetko zlo. A tak môžeme povedať zlému – ,,odstúp satan v mene Ježiša Krista.´´

Duchu Svätý, príď a naplň nás, použi si nás, aby sme boli ohlasovateľmi radostnej zvesti o záchrane ľudstva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Sagan a choroba? Je v poriadku a trénuje naplno

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?